Mbappe s’ka në plan largimin nga PSG

INA
INA

29 Maj, 2023

Kylian Mbappe ka premtuar se do të qëndrojë në Paris Saint-Germain sezonin e ardhshëm, pasi u shpall Lojtari i Vitit në Ligue 1 për të katërtën herë radhazi.

Sulmuesi është lidhur me një largim nga skuadra franceze, me Real Madridin që raportohet se është ende i interesuar për lojtarin pasi ai refuzoi që ata të nënshkruajnë një marrëveshje të re me PSG.

Megjithatë, ai thotë se nuk ka ndërmend të largohet nga kampionët e Ligue 1 këtë verë, përcjellë lajmi.net.

“Vitin e ardhshëm do të luaj në Paris Saint-Germain, kam ende një kontratë, do ta respektoj kontratën time”, u tha ai gazetarëve.

Mbappe bëri premtimin pasi u kurorëzua Lojtari i Vitit në Ligue 1 në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të UNFP për herë të katërt radhazi.

24-vjeçari u emërua gjithashtu në Skuadrën e Vitit së bashku me Lionel Messin, i cili humbi ngjarjen për të marrë pjesë në një koncert të Coldplay në Barcelonë./Lajmi.net/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ