Mbasi që Asociacioni është ‘i mirë’, pse kryeministri po e mban fshehtë?

Picture of ina-online
ina-online

28/10/2023

shkruan: Kimete Berisha

Ndarja ‘e mirë’ e Kosovës!
Mbasi që Asociacioni është ‘i mirë’, pse kryeministri po e mban fshehtë?
Albin Kurti ka të drejtë t’i ndryshojë bindjet politike, sepse njeriu normal ndryshon.
Ajo që dje ka qenë e vërtetë, sot mund të mos jetë e vërtetë.
Nuk mund ta mbrosh njē bindje edhe pasi që ajo bindje të mykët!!
Kryeministri Kurti është i pari që po e lavdëron ‘ndarjen e Kosovës’.
Të gjithë para tij kanë thënë ‘Asociacioni është detyrim i yni’, e ky po thotë ‘Asociacioni është ‘i mirë’.
Ndarje të mirë nuk ka.

Albin Kurti as nuk ka guxim të tregojë se pse po i pëlqen ky Asociacion, sepse pesëshja e emisarëve ia kanë ndaluar të tregojë.
Albin Kurti e ka të ndaluar të mos i pëlqej Asociacioni, ndërsa Besnik Bislimi ka treguar se as nuk guxojnë t’i interpretojnë ‘nenet e Asociacionit’ thuajse janë fjalë që kanë zbritur nga Zoti.
Asociacioni është Zajednicë, Zajednicë është Autonomi, Autonomia është ndarje e Kosovës.
Populli shqiptar është i privuar nga e drejta për ta ditur se çfarë ka në atë Asociacion sekret.
Aleksandër Vuçiqi përpara popullit të Kosovës e di se çfarë do të ndodh me Kosovën.
Dhe tek pasi që të vendoset për Kosovën, populli do ta marrë vesh se çfarë ka ndodhur me të!
Albin Kurti mban sekrete me Aleksandër Vuçiqin, dhe e fsheh të vërtetën para popullit të tij.
Sekretin po ia ruan edhe Vuçiqi.
Liderët evropian kanë kërkuar nga Serbia që ta pranojë Kosovën De-facto.
Kur dikush të pranon De-facto, do të thotë jozyrtarisht e pranon atë që ndodh në praktikë.
E pse jo?
Serbisë nuk i bie keq ta pranojë realitetin më të ri në Kosovë – autonominë e serbëve.
Normal që do ta pranojë.
P.S. Me Ty, si pa Atdhe!
Me Ty, si pa Zot e pa Fe!

TË FUNDIT
8 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
3 ditë
Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?
4 ditë
Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
8 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

LEXO MË SHUMË

vullnet poshka biden

Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

Eduard Zaloshnja

Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?

Kim Mehmeti2

Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

naser-pajaziti

Propaganda për të nxirë bregdetin shqiptar!

dijana toska

Të jetosh në mesin e derrave!

Orban Putin

Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?

Kim Mehmeti

Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!

INFO

NA NDIQ