Mbërrin momenti final, ja kur do shitet United

Picture of ina-online
ina-online

12/06/2023

Java e ardhshme është kritike për Manchester United.

Çështja e shitblerjes së “djajve të kuq” hyn në momentet finale, pasi familja Glazers do të vendosë brenda javës për të ardhmen e skuadrës.

Konkurentët që duan të blejnë United janë katarianët dhe Jim Ratcliffe. Ky i fundit dukej se kishte një epërsi të madhe, por propozimi i fundit i Sheikut Yassim duket se ka ndryshuar faktet, duke e kthyer shitblerjen e skuadrës në një “thriller”.

Sipas raporteve nga Anglia, propozimi i Katarit tejkalon pesë miliardë euro për blerjen e plotë të klubit dhe madje përfshin shlyerjen e plotë të borxhit së bashku me një angazhim për të rindërtuar Old Trafford. /G.D abcnews.al/

TË FUNDIT
16 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
16 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
17 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
17 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
17 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

16 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
21 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
21 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
17 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ