Mbështetja e Blinken për dialogun dhe miqësinë mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot në margjinat e Konferencës së Sigurisë në Mynih ka takuar Sekretarin Amerikan të Shtetit, Entoni Blinken.

“Një takim i përzemërt me Sekretarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Entoni Blinken, gjatë fjalimit të Zëvendës Presidentes së Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris. Ndajmë mendimin se së bashku jemi më të fortë si aleatë të NATO-s”, ka shkruar kryeministri Kovacevski në profilin e tij në Facebook.

Sekretari Blinken, shtoi kryeministri, shprehu mbështetjen e plotë për dialogun dhe miqësinë mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë dhe ndau dëshirën e sinqertë për të na parë së bashku në BE.

“Shtetet e Bashkuara mbeten partneri ynë i përkushtuar në tejkalimin e sfidave”, ka shkruar kryeministri Kovacevski në Facebook.

TË FUNDIT
11 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
48 minuta
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

ME TE LEXUARA

1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
4 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
12 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
10 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
4 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

LEXO MË SHUMË

20240722183310_big_730x400_36

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

IMG_0006

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

INFO

NA NDIQ