Mbështetje prej nëntë milionë euro nga Fondi paqesor evropian për nevojat e Armatës

INA
INA

10/01/2024

Ministrja e Mbrojtjes Slavjanka Petrovska sot në Ministri do të takohet me ambasadorin e Bashkimit Evropian, Dejvid Gir dhe me ambasadorin Tomazh Lovrençiç, drejtor i organizatës sllovene për avancimin e sigurisë njerëzore (ITF), e cila do të impementojë mbështetjen prej nëntë milionë euro nga Fondi paqesor evropian për nevojat e Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Pas takimit, siç kumtojnë nga MM, ministrja Petrovska dhe drejtori i ITF-së, Lovrençiç do të nënshkruajë Memorandumin për mirëkuptim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ