Mbetet mister vrasja e shqiptarit në Gjermani

INA
INA

08/12/2023

Edhe pas disa ditëve që u gjet një trup i pajetë në Kaltenkirchen të Gjermanisë, hetimet e policisë gjermane ende po vazhdojnë. Është ende e paqartë se ku u qëllua 27-vjeçari, i cili u zbulua në Holstentherme më 25 nëntor. “Nuk kemi ende ndonjë lajm”, tha një zëdhënëse e policisë.

Kjo do të thotë se hetuesit janë përballur me një situatë të pazakontë: ata e dinë vendndodhjen e një njeriu që u vra. Autori i dyshuar është vetëm 17 vjeç dhe është në pritje të gjykimit në paraburgim. Por ende nuk dihet vendi i krimit. Deri më tani, policia supozon se 27-vjeçari është qëlluar me armë zjarri në zonën Uetersen në lagjen Pinneberg në fillim të javës së kaluar.

Zëdhënësja e policisë nuk ka dashur të thotë nëse 17-vjeçari ka komentuar krimin, shkruan “Abendblatt”, transmeton portali Shtegu. Ai thuhet se ka raportuar në policinë në Pinneberg me një avokat më 24 nëntor dhe i ka çuar oficerët te trupi në Kaltenkirchen. Policia e gjeti të vdekurin të varur në një gardh.

Gjithashtu mbetet e paqartë se ku ndodhet arma e zjarrit. Pasi u zbulua trupi, oficerët e policisë kontrolluan vendin në Kaltenkirchen dhe zonën përreth. Zëdhënësja e policisë tha se sendet janë sekuestruar, pa dhënë detaje. Viktima është një burrë nga Shqipëria i njohur për policinë dhe nuk ka adresë fikse. 17-vjeçari flet edhe shqip. Ai akuzohet për vrasje nga pakujdesia.

Kryetari i bashkisë së Kaltenkirchen Hanno Krause shprehu tmerrin e tij për krimin. “Unë kurrë nuk do ta kuptoj se si një person mund të vrasë një tjetër”, tha ai. Një krim i tillë është i paimagjinueshëm. Ai ka shprehur ngushëllimet për të afërmit e të vrarëve dhe ka kërkuar që autori të dënohet vazhdimisht.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mjeke

Gjermani: Numri i mjekëve të huaj më i lartë se kurrë më parë

1

Oda kërçovare në Zvicër ndau mirënjohje për veprimtarë dhe personalitete të suksesshëm të diasporës

Screenshot_2024-03-03-13-23-31-627_com.facebook.katana-edit

I riu nga Kosova pushton skenën e American Idol me këngën ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’

avio-bileta-pasaport

Pse duhet ta rezervoni fluturimin për në 5 të mëngjesit

policia gjermane gjermani

Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

Blinken

Blinken përmend vajzat shqiptare që kanë “pushtuar” Amerikën dhe restorantin e traditës shqiptare në Nju Jork

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

INFO

NA NDIQ