Mbetet mister vrasja e të riut në rrugën e “plastikave”, autorët në arrati!

Picture of INA
INA

28/05/2024

Dy ditë pas incidentit të armatosur në rrugën e plastikave ku mbeti i vrarë një person dhe dy të tjerë u lënduan, akoma nuk dihen motivet. Ministria e Brendshme thotë se kanë ndërmarrë të gjitha masat dhe aktivitetet së bashku me Prokurorinë Publike për gjetjen e autoreve dhe zbardhjen e këtij incidenti të armatosur.

Dy personat që mbetën të plagosur në këtë incident janë jashtë rrezikut për jetën.

Gjendja e të riut 19 vjeçar O.B i plagosur në incidentin në rrugën e plastikave është e qëndrueshme por vazhdon të mbetet në respirator në Klinikën “Nënë Tereza” në Shkup. Sipas mjekëve, ai ka marrë lëndime në pjesën e kraharorit, në pjesën e stomakut, dhe në këmbë.

“Gjendja e djaloshit 19 vjeçar të cilit i bëmë intervenime kirurgjikale në natën kritike është stabile por vazhdon të jetë në kujdesin intenziv, në respirator por parametrat vitale i ka të kënaqshme dhe brenda 24 orëve në vijim shpresoj se do të lirohet nga respiratori, mbështetja e aparatit për frymëmarrje. Ka lëndime të shumta, në pjesën e kraharorit, në pjesën e stomakut, dhe këmbën, do të ketë intervenime tjera në pjesën e ekstremiteteve por tash për tash, rezultati, analizat dhe gjendja e tij është në nivel të pritshmërisë”, u shpreh Nexhati Jakupi, drejtori i Klinikës për Kirurgji Torakale dhe Vaskulare.

Ndërkohë i plagosuri tjetër 24 vjeçari T.A është goditur me një plumb dhe ka marr lëndime në pjesën e pasme të gjoksit, goditja ka përfunduar pranë shtyllës kurrizore dhe fatmirësisht pa asnjë dëmtim në vetë palcën.

“Tek ne është sjellë një pacient 24 vjeçar me lëndime nga armë zjarri me lëndime në pjesën e pasme të gjoksit, plumbi ka përfunduar afër palcës së shtyllës kurrizore dhe për fat të mirë pa ndonjë lëndim të palcës, është bërë menjëherë ndërhyrje kirurgjikale dhe tani është në gjendje stabile dhe mendoj se gjatë kësaj ditë do të transferohet në repartin e spitalit”, deklaroi Luben Arsenov, rejtori i Klinikës për Sëmundje Kirurgjike “Shën Naumi i Ohrit”.

Incidenti me një viktimë dhe dy të plagosur ndodhi dy ditë më parë pak minuta para mesnatës. Viktima ishte këngëtari dhe blogeri Amar Ismani. /Alsat.mk

TË FUNDIT
3 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
6 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
7 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
8 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
11 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

14 orë
Në këtë kohë do të falet Bajrami i Kurbanit në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE
14 orë
Trençevska: Kur keni pushtet absolut nuk e dëgjoni zërin e popullit
8 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
13 orë
Dënime me kusht për pjesëmarrësit në ngjarjet në M-NAV, Prokuroria e ka rikualifikuar lëndën kundër tyre
7 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm

INFO

NA NDIQ