Mbi 1 kg “miell” dhe 40 mijë euro, arrestohet shqiptari në Itali

Picture of INA
INA

15/08/2023

Karabinierët e Bordighera-s dhe Ventimiglia-s arrestuan në flagrancë një shtetas shqiptar 28-vjeçar.

Gjatë kontrollit shqiptarit iu gjet mbi një kilogram kokainë, rreth 40 mijë euro cash dhe peshore të ndryshme të përdorura për paketimin e dozave.

Një pjesë e drogës dhe parave të gjetura u sekuestruan gjatë kontrollit të ushtruar në shtëpinë e shtetasit shqiptar me banim në Castel Vittorio.

Një tjetër shtetas shqiptar 22-vjeçar, por këtë herë i paligjshëm në territorin kombëtar, u arrestua në flagrancë nga Karabinierët e Ventimiglia-s, pasi iu gjetën gati 20 gramë kokainë e ndarë në doza, gati për shpërndarje dhe mbi 6 mijë euro cash, si dhe peshore precize peshimi dhe celularë me të cilët zhvillonte biznesin e tij të trafikut të drogës.

Pas formaliteteve të zakonshme, të arrestuarit u dërguan në burgun e Sanremos, në dispozicion të Autoritetit Gjyqësor dhe në pritje të verifikimit që duhet të bëhet në orët në vijim.

TË FUNDIT
4 orë
Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre
4 orë
Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’
1 ditë
E rëndë në Greqi, 45-vjeçarin shqiptar e zë korrenti nga makina e krasitjes, gjendet i vdekur në arë
1 ditë
U kap duke bërë “drifta” me BMW-në e tij, shqiptari nga Kosova arrestohet në Zvicër
3 ditë
Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën

ME TE LEXUARA

1 ditë
U kap duke bërë “drifta” me BMW-në e tij, shqiptari nga Kosova arrestohet në Zvicër
1 ditë
E rëndë në Greqi, 45-vjeçarin shqiptar e zë korrenti nga makina e krasitjes, gjendet i vdekur në arë
4 orë
Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’
4 orë
Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

LEXO MË SHUMË

greqi policia

Lanë djalin autik në makinë dhe ndërroi jetë, lirohen prindërit shqiptarë në Greqi, zbardhet dëshmia e tyre

islam alijaj

Deputeti shqiptar në Zvicër mirëpret ‘Dritaren për Investime të Diasporës’

ambulanca-sk

E rëndë në Greqi, 45-vjeçarin shqiptar e zë korrenti nga makina e krasitjes, gjendet i vdekur në arë

policia zvicer

U kap duke bërë “drifta” me BMW-në e tij, shqiptari nga Kosova arrestohet në Zvicër

gjermani-kufi

Lojërat olimpike/ Gjermania vendos kontrolle të përkohshme në kufi me Francën

vjosa osmani

Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)

policia gjermane gjermani

Vdes një shqiptar në Gjermani, dyshohet për vrasje

trump sulm

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

greqi policia

Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin

INFO

NA NDIQ