Mbi 20 të lënduar nga aksidenti mes veturës dhe minibusit në Manastir

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në aksidentin që ka ndoshur dje në rrugën “Voden” të Manastirit është raportuar se janë linduar 20 persona, përcjell TV21. Aksidenti ka ndodhur mes një veture të tipit Audi A7 të drejtuar nga B.B. 20 nga Manastiri dhe një autobusi të tipit Mercedes, me targa të Resnjes, të drejtuar nga 52-vjeçari N.B.

“Në aksident ka pësuar lëndime të rënda drejtuesi N.B., ndërsa është lënduar drejtuesi B.B. dhe pasagjerët në autobus LJ.D. (25), G.S. (48) dhe F.Gj. (31), të tre nga fshati Jankovec i Resnjës, J.N. (42) nga fshati Zllatar i Resnjës, S.J. (50) dhe S.J. (. 50) nga fshati Leva Rekë, Rajoni i Resnjës, F.Z. (52), I.M. (40), A.K. (28), M.N. (47), B.G. (28) dhe V.P. (66), N.G. (60), G.C. (51). ), L.A. (60), I.R. ( 57), V.P. (42) dhe A.B. (37), të gjithë nga Resnja, si dhe F.T. (25) dhe E.T. (50), të dy nga fshati Izbishtë i Resnjës. Lëndimet janë konstatuar në Spitali klinik të Manastirit”, thuhet në njoftimin e Policisë.

TË FUNDIT
28 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
35 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
41 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
44 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

11 orë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
6 orë
ZNAM në Qeveri me VMRO-DPMNE-në, ja cilat ministri do t’i marrë
14 orë
Angellovska-Bezhoska: Megjithë goditjet, stabiliteti i monedhës vendase ruhet dhe rezervat devizore janë më të larta për 40%
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
11 orë
Aksident në Kratovë, ndërrojnë jetë dy persona
6 orë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ