Mbi 250 studentë regjistrohen në Konviktin Shtetëror të Tetovës vetëm për dy javë, kushte të mira dhe siguri

INA
INA

09/11/2023

Është lëshuar në përdorim Konvikti Shtetëror i Tetovës para gati dy javësh. Këto ditë është publikuar edhe një video nga ku shihet se si po funksionon objekti. Drejtori Ajetali Dervishi ka shkruar se puna po ecë siç është parapar pa asnjë ngecje dhe se së bashku me administratën efektive deri më tani, për dy javë, kanë pranuar 250 studentë.

Ai thotë se siguria është maskimale dhe se konvikti është i ndarë në dy pjesë, në atë femërore dhe mashkullore.

https://www.facebook.com/tushi.dervishi/videos/846400790305663
këtu keni linkun që ju shpie tek video.

“Në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit dhe Qeverinë, e lëshuam në përdorim Konviktin Shtetëror Studentor në Tetovë.Konvikti është i pajisur me të gjitha kushtet e nevojshme për studentët dhe i ka kushtet bashkëkohore.Administrata efikase ka mundësuar që aplikimi të shkojë pa pritje dhe shpejtë ndërsa deri tani janë regjistruar 250 studentë që do të banojnë në konvikt.Siguria është maksimale ndërsa stafi ynë kujdeset që çdo gjë të jetë në rregull dhe që studentët të ndihen si në shtëpinë e tyre.Konvikti është i ndarë në dy pjesë, në atë për meshkuj dhe femra dhe ka bibliotekë dhe hapësira të nevojshme për studentët. Ne mbetemi të përkushtuar me punë dhe menaxhim, me qëllim që çdo aspekt të shkojë ashtu siç kemi planifikuar, pa asnjë pengesë. Me shumë respekt, drejtori- Ajetali Dervishi” ka shkruar ai në facebook.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

eurovizion

Maqedonia e Veriut as këtë vit nuk do të marrë pjesë në Eurovizion 2024

shkolla-nxenes-klasa

Mustafa: Shumë faktorë ndikuan për PISA-n

librat-780x439

Cilësia në arsim duhet të jetë prioritet në të kundërtën na pret regres kolektiv!

elva margariti unesco

Tjetër traditë shqiptare në UNESCO

Zejneli redaksia enciklopedia

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Jusuf Zejneli i priti në takim anëtarët e redaksisë së posaçme në RMV për hartimin e Enciklopedisë Shqiptare

Validin Ademi

Lëvizja BESA: Rezultatet e “PISA” – BDI me sukses e shkatërroi arsimin (VIDEO)

mirush-kabashi

“Jam shqiptar, kosovar”, recitimi madhështor i Mirush Kabashit kur Kosova po përjetonte luftën (VIDEO)

shkolla-nxenes-klasa

Rëniet në rezultatet e Maqedonisë së Veriut në PISA 2022

matura-shteterore-provimi

Kosova dështon keq në PISA, reagon OCRA: Katastrofë arsimore në Kosovë – Analfabetizmi në rritje

INFO

NA NDIQ