Mbi 5600 të infektuar me koronavirus në Serbi, humbin jetën 27 persona

0

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë konfirmuar pozitiv me Covid 5 613 raste të reja dhe kanë humbur jetën 27 persona.

Tani ndodhen 5,317 persona në spitalet gjersa 182 po trajtohen me aparate për frymëmarrje.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 97,988 pacientë mes të cilëve kanë humbur jetën 1,081 njerëz.