Mblidhet sot në Sofje Këshilli për Siguri Kombëtare, do të diskutojë për Maqedoninë e Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev për sot ka thirrur takim të Këshillit këshillëdhënës për siguri kombëtare.

Siç njoftoi korrespodenti i AIM nga Sofja, këshilli në fjalë do të diskutoj në temën: Integrimi i Ballkanit Perëndimorë në Bashkimin Evropian. Roli i Bullgarisë në zgjerimin e BE-së dhe në procesin e stabilizim asociimit: Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipëria”.

Raportohet se në këtë mbledhje do të marrin pjesë liderët e të gjitha partive parlamentare.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

INFO

NA NDIQ