Mbrëmje “magjike” në Bernabeu, Real e City mbyllin me barazim “festivalin” e golave

Picture of ina-online
ina-online

10/04/2024

Spektakël, spektakël dhe vetëm spektakël. Këtë dhuroi “finalja e parakohshme” e UEFA Champions League, me “Galaktikëve” të Real Madrid dhe “Qyetatërve”, të Manchester City, me 14 herë fituesit e UEFA Champions League, që nuk mund të shkonin më shumë se barazimi, 3 me 3, “festivalin” e golave, në “Santiago Bernabeu”, duke mahnitur jo pak të pranishmit.

Për “gjigantët’ e Spanjës, rrugën e rrjetës e gjetën, Eduardo Camavinga, Rodrygo e Federico Valverde, me golat e tyre magjepsës, në minutat 12’, 14’ e 79’-të, ndërsa për të besuarit e Manchester City, Bernardo Silva, në minutën e 2’-të, Phil Foden, në minutën e 66’-të dhe Josko Gvardiol, në minutën e 71’-të shënuan tre “perla”, për “vulosur” gjithçka në barazimin, 3 me 3.

Falë këtij rezultati, tashmë gjithçka për një “biletë” gjysmëfinaleje, të UEFA Champions League do të vendoset mbrëmjen e 16 prillit, me “Qytetarët” e Manchester City, që do të presin në “Etihad Stadium”, “Galaktikët” e Real Madrid, në një sfidë, që gjithashtu pritet të dhurojë spektakël dhe një “lumë” golash, por nuk mund të flasim për emrin e një fituesi, pasi gjithçka do të vendoset në fushën e blertë. /i.m /abcnews.al

TË FUNDIT
7 sekonda
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
2 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
3 minuta
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
7 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
13 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

ME TE LEXUARA

24 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
22 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
13 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
7 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
3 minuta
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
2 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
8 sekonda
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

LEXO MË SHUMË

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

INFO

NA NDIQ