Mbushni telefonin shpejt me një trik shumë të thjeshtë

Picture of INA
INA

12/06/2023

Një telefon pa bateri mund të stresues për shumë kë, sidomos nëse bateria e tij është dëmtuar dhe nuk e mban gjatë. Për ta mbushur plotësisht atë duhen rreth dy orë kohë, por ekspertët që merren me teknologji kanë gjetur një zgjidhje.

Telefoni juaj mund të mbushet për një kohë më të shkurtër nëse ndiqet një hap i vogël, por që ka rëndësi, shkruan Mirror.

Ndalojeni atë.

Nëse e ndaloni telefonin dhe e fusni në rrymë, pos që do ta “freskojë” atë, do të keni edhe mundësinë ta bëni më të shpejtë në mbushje. Kur telefoni ndalet dhe futet për t’u mbushur, koha e mbushjes së tij do të jetë më e shkurtër si dhe bateria do të zgjasë më tepër se zakonisht.

Ky veprim që nuk kushton asgjë, në fakt mund t’iu kursejë më shumë kohë dhe “shëndet” më të mirë për telefonin tuaj.

Në ekranin e telefonit do të shfaqet shifra e mbushjes së tij dhe kur të shfaqet “100%”, mund të hiqni lirshëm nga rryma dhe ta ndizni si zakonisht.

Kjo vlen për secilin lloj të telefonit.

TË FUNDIT
2 ditë
“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”
3 ditë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave
3 ditë
Tesla e lë pas objektivin e madh
3 ditë
Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë
4 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

apple-iphone-15-pro-3

“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”

Netflix

Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Tesla e lë pas objektivin e madh

youtube-804x380

Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

nasa2

Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit

rrjete sociale instagram facebook tik tok

BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

INFO

NA NDIQ