Mbyllen “KAM” markete, Drejtoria e të Hyrave Publike në aksion

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/03/2022

Mëngjesin e sotëm një numër i marketeve janë mbyllur me shirita dhe vula të verdha ku thuhet se janë mbyllur nga Drejtoria e të Hyrave Publike (DHP), raporton Telma.

Dje në emisionin Top Tema në Telma, drejtoresha e DHP, Sanja Lukarevska tha se mbi 300 inspektorë dhe kontrollorë të tyre kanë inspektuar 84 objekte të marketeve “KAM “për shkak të parregullsive të regjistruara.

Ajo tha se operacioni po kryhej nga inspektorët dhe kontrollorët dhe persona të tjerë të autorizuar.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ballkani-1024x873-1

Nevojitet ritëm i shpejtë për reformat në gjithë Ballkanin Perëndimor

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Nora-Taravari-921x614

Zonja Nora Taravari tregon për jetën me doktorin dhe arsyen pse ai vendosi të kandidojë për president

zoran-milanoviq

Presidenti kroat: Vuçiq ma çoi një letër 5 faqëshe, por ne e mbështesim Kosovën në KiE- me shqiptarët jemi të afërt dhe miq

INFO

NA NDIQ