Mbyllen pesë markete në Maqedoni, nuk kanë respektuar masat e qeverisë

Picture of INA
INA

28/09/2023

Mbrëmë, Inspektorati Shtetëror i Tregut (ISHT) gjobiti dhe mbylli pesë markete të tjera në të gjithë vendin që nuk respektuan vendimin për kufizimin e çmimeve të disa prej produkteve ushqimore që qeveria vendosi të shiten me “çmim të garantuar” deri në 30 nëntor.

Për këtë në profilin e tij në Facebook mbrëmë ka bërë të ditur kreu i ISHT-së, Goran Trajkovski.

“Pesë markete në Kavadar, Gostivar, Kumanovë dhe Tetovë janë gjobitur dhe mbyllur. Në disa raste kam përmendur se të gjithë duhet të respektojnë ligjet dhe masat e Qeverisë.

Gjithashtu, nuk do të lejoj askënd që të manipulojë dhe mashtrojë qytetarët dhe konsumatorët”, ka shkruar Trajkovski në Facebook.

TË FUNDIT
1 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
2 orë
Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)
2 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
2 orë
Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”
2 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

ME TE LEXUARA

1 ditë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
10 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
2 ditë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
24 orë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
6 orë
Shkarkohen mjekët e Onkologjisë në Tiranë që transferuan pacientët në një klinikë private
1 ditë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
13 orë
Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

Screenshot_20240625-214455~2

Në Beograd shfaqen pllakata me foton e Millosheviqit dhe “Kosova është Serbi”

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

auto_korrupsion1511207587

Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ