Mbytet një ari në fshatin Vicë, policia kërkon autorin

INA
INA

25/10/2023

Në rrugën për në fshatin Vicë mëngjesin e sotëm është gjetur një ari i vogël, i cili ka ngordhur pas përplasjes, supozohet të një makine.

“Mëngjesin e sotëm, në ora 08:25 në numrin 112 një person i punësuar në Parkun Nacional “Mali Sharr” ka lajmëruar se në rrugën lokale për në fshatin Vicë , rreth 1 km para fshatit, ka ngordhur një ari i cili me shumë gjasë është përplasur nga një makinë”, thonë nga Qendra për Menaxhim me Kriza (QMK).

Ndërkohë raportohet se një ekip I MPB-së ka inspektuar vendin e aksidentit dhe trupi i ariut i është dorëzuar Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë për analiza të mëtejshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ