Më 10 qershor 2023, do të organizohet Edicioni X i manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon”

INA
INA

29 Maj, 2023

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita” – Tetovë, më 10 qershor 2023, në Amfiteatrin “Abdylselam Emini”-UT, në orën 11:00, do ta mbajë Edicionin X të manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon”.

Në kuadër të këtij manifestimi kulturor do të zhvillohen këto veprimtari:

– Shënimi i 145-vjetorit të Lidhjes së Prizrenit;

– Ndarja e Çmimit kombëtar “Ali Vishko” për vitin 2023;

– Ora letrare “Shtigje poetike”;

– Programi artistik.

Ju mirëpresim në manifestimin tonë dhe ju jemi mirënjohës që vite me radhë keni qenë pjesë e pandarë e veprimtarive tona arsimore, shkencore dhe kulturore–artistike.

Me respekt,

Selam Sulejmani

Kryetar i Shoqatës për kulturë dhe art “Tradita”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kompleksi-adem-jashari

“Turqit janë të gatshëm që të bëjnë film për Adem Jasharin”

MPB-policia-maqedonise

Të punësuarit në MPB sot marrin rrogat më të larta për 10%

pika zero

‘Pika zero e historisë’/ Zbulohen statuja të reja në vendet e lashta të Gobeklitepe dhe Karahantepe

universiteti tiranes

Sot nis viti i ri akademik/ 20 mijë studentë ulen për herë të parë në auditore, ‘Mjekësia’ paralajmëron bojkot

moti sot

Moti në Maqedoninë e Veriut

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

INFO

NA NDIQ