Më 2014 tha se Ukraina nuk është larg, Ahmeti sot: Mbase u është dukur shaka, gjërat kanë shkuar keq!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Shkurt, 2022

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, i pyetur nga TV21 ka komentuar deklaratën e tij të dhënë në vitin 2014, ku thotë se “Ukraina nuk është larg Maqedonisë”, transmeton TV21.

Ai thotë se kjo deklaratë pas 8 vjetësh mund të ju duket shaka, por situata aktuale tregon se gjërat për fat të keq shkuan për keq.
Sot, sipas tij rrezikohet paqja jo vetëm në rajon, por edhe në planet.

“Mbase u është dukur shaka, por, vërtetë, me keqardhje, para 8 vjetësh kam parë një analizë nga studiuesit e huaj, dhe për fat të keq, gjërat kanë shkuar keq dhe sot po rrezikohet paqja në planet. Sot rrezikohet ardhmëria e gjeneratave. Sikur të ishim më të kujdesshëm në vitet që i lamë pas, mbase do të kishim zhvillime më progresive”, tha Ahmeti.

Megjithatë është optimist se sërish do të triumfojnë forcat progresive dhe se pasojat nuk do të jenë të mëdha./TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

INFO

NA NDIQ