Me 205 km/h, policia austriake ia konfiskon edhe makinën shtetasit të Maqedonisë

Picture of ina-online
ina-online

29/06/2024

Policia austriake ka ndaluar një makinë me shpejtësi të konsiderueshme në Westautobahn në drejtim të Vjenës në komunën e Purkersdorf.

Policia e ndoqi me makinën e tyre civile patrulluese dhe me ndihmën e shpejtësisë së kalibruar dhe pamjeve video, u konstatua se shoferi po udhëtonte me 205 kilometra në orë, kur u ndalua në zonën Vjenë-Auhof.

Bëhet fjalë për një person që jeton në Linz, por me origjinë nga Maqedonia e Veriut.

Sipas departamentit të policisë së shtetit të Austrisë së Poshtme, patenta e drejtimit i është hequr për shpejtësi të tepërt dhe pas konsultimit me administratën e qarkut të Shën Poltenit, makina është sekuestruar përkohësisht.

TË FUNDIT
3 orë
Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)
4 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
4 orë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
5 orë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
18 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

5 orë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
4 orë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
1 ditë
Trump merr zyrtarisht nominimin e Republikanëve: Mund t’i ndal të gjitha luftërat me një telefonatë
4 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
1 ditë
13 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Foto: Ilustrim

Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

faton hajrizi

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

INFO

NA NDIQ