Më 22 maj do të votohet sërish në Maqedoninë e Veriut, KSHZ tregon në cilat vendvotime

Picture of INA
INA

18/05/2024

Kryetari Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Aleksandar Dashtevski njoftoi se në 6 vendvotime në Njësinë e 5 Zgjedhore dhe në 1 vendvotim në Njësinë e 6 Zgjedhore do të rivotohet më 22 maj të viti 2024, të mërkurën e ardhshme, shkruan TV21. Nga KSHZ njoftuan se në cilat vendvotime do të votohet.“Kalojmë në pikën 2. Propozim vendim për votim në Njësinë e 5 Zgjedhore në vendvotimet 1470/1, vendvotimi 1470 në komunën e Dollnenit. Vendvotimi 1184, vendvotimi 1202 në komunën e Krushevës, vendvotimi 1844 në komunën e Strugës dhe vendvotimi 1272 në komunën e Ohrit. Konstatoj se Komisioni njëzëri e miratoi propozimin që të rivotohet në këto vendvotime”, tha Dashtevski.“Propozoj që pikën 3 ta miratojmë, ju lutem që të votojmë, Kush është për? Konstatoj se edhe pika 3, propozim vendim për përsëritje të votimit në NJZ 6, në vendvotimin 2101 në komunën e Zhelinës u miratua njëzëri”, deklaroi Dashtevski./tv21.tv

TË FUNDIT
1 orë
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
1 orë
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
3 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
4 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
6 orë
Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
15 orë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
1 ditë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
6 orë
Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku
1 ditë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

qehaja siljanovska

Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

daniel server

Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit

kirurg kozmetik

Kirurgut kozmetik i ndalohet ushtrimi profesionit në Austri, tani punon në Maqedoni

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

ora-rryma-evn-struja

Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

INFO

NA NDIQ