Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit

Picture of ina-online
ina-online

19/05/2024

Presidentja e sapo zgjedhur e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska Davkova më 23 maj do të ketë vizitën e parë jashtë vendit.

Ajo do të pranohet nga Papa Francisk në Vatikan, ndërsa ditën e ardhshme në Romë do të merr pjesë në një ngjarje për vëllezërit Kirili dhe Metodi.

Siljanovska Davkova do të vizitojë bazilikën e Shën Klimentit, ku ndodhet varri i shën Kirilit, dhe më pas Bazilika e Santa Maria Maggiore, ku ka një pllakë të shkruar në gjuhën maqedonase.

Gjatë qëndrimit në Romë, Presidentja do të pritet nga Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella.

TË FUNDIT
6 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
6 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
8 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
9 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

17 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
12 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
17 orë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën
12 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
17 orë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!
12 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
17 orë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV
11 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
1 ditë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ