Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

Picture of INA
INA

03/10/2023

-Qeveria përmes bashkëpunimit me BERZH, ka siguruar 24 milionë euro për ndërtimin objektit të ri në kuadër të burgut të Idrizovës me kapacitet prej 900 vendeve, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski duke shtuar se do të rinovohen edhe kapacitetet aktuale të burgjeve, shkruan TV21. Kovaçevski tha se mbi gjitha vlerëson se Ligji për Amnisti sërish duhet të miratohet.

“Numri i vendeve në burgje është diku 2.113, ndërsa për momentin ka 2.113 në burgje, ndërsa për vuajtje të dënimit presin edhe 2.200 persona, kjo do të thotë se për momentin kemi nevojë për 4.000 vende që të vendosen të gjithë që presin për vuajtje të dënimit, do të bëj krahasim. Qendra më e madhe me kapacitete akomoduese në shtet, me të gjitha akomodimet hotelierike ka 4000 vende. Të gjithë po t’i bëni objekte për të dënuar, për një javë, prap do të mungojnë vendet e lira”, theksoi Kovaçevski.

TË FUNDIT
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
5 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
7 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

16 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
11 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
18 orë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
15 orë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
11 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ