Më 30 korrik do të fillojë gjykimi për vr’asjen e Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezhovskit

Picture of INA
INA

10/07/2024

Më 30 korrik, do të fillojë gjykimi për vrasjen e 14-vjeçares, Vanja Gjorçevska dhe 74-vjeçarit, Pançe Zhezhovski.

Gjykatës i rastit do të jetë Ivica Stefanovski, i zgjedhur nëpërmjet sistemit AKMIS.

Paraprakisht, më 8 korrik nga Gjykata Penale kanë njoftuar se janë refuzuar si të pabaza ankesat nga mbrojtja e të akuzuarve dhe se akti prokurorial pranohet tërësisht.

Kujtojmë se Prokuroria Publike Themelore Shkup në maj ka ngritur aktakuzë kundër katër personave për kidnapim dhe vrasje të 14-vjeçares, Vanja Gjorçevska nga Shkupi dhe 74-vjeçarit, Pançe Zhezhovski nga Velesi.

Të akuzuar janë Bore Videvski, Velibor Manev dhe Vllatko Keshishov, si dhe babai i Vanjës, Aleksandar Gjorçevski.

Ndërkaq hetimi vazhdon ende ndaj dy personave të tjerë – njëri nga ata është i dyshuar i parë – Lupço Palevski./TV21

TË FUNDIT
46 minuta
Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së
48 minuta
Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve
54 minuta
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
56 minuta
Djali dhe reja sulmojnë prindërit në një fshat të Tetovës
57 minuta
BDI: I gabuar dhe i dëmshëm vendimi i Qeverisë kundër tunelit të Korridorit 8 në aksin Gostivar – Bukojq

ME TE LEXUARA

16 orë
Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur
3 orë
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
1 ditë
Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri
16 orë
Policia e Maqedonisë arreston në Bllacë ish-ushtarin e UÇK-së, me fletëarrest nga Serbia, vepron MPJ e Kosovës
2 orë
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
1 ditë
Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit
15 orë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur
2 orë
Imeri: Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare
1 ditë
Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione

LEXO MË SHUMË

rijad shaqiri

Shaqiri: Koalicioni Evropian asnjëherë nuk kanë qenë të interesuar për ish-ushtarët e UÇK-së

mickoski-2

Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve

baste bastore

I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston

policia-tetoves-spb-mpb

Djali dhe reja sulmojnë prindërit në një fshat të Tetovës

BDI selia

BDI: I gabuar dhe i dëmshëm vendimi i Qeverisë kundër tunelit të Korridorit 8 në aksin Gostivar – Bukojq

gashi

Gashi takohet me përfaqësuesit e Zyrës së DCAF në Shkup

mexhiti

Mexhiti dhe Mickoski në Londër u takuan me Zelenskin

rijad shaqiri

https://tv21.tv/vlen-i-pergjigjet-frontit-europian-shaqiri-koalicioni-europian-asnjehere-nuk-kane-qene-te-interesuar-per-ish-ushtaret-e-uck-se/

Saranda Imeri1

Imeri: Koalicioni VLEN siguron 30 milionë euro për komunat shqiptare

INFO

NA NDIQ