Më 31 tetor, Seferi kundër ish-kampionit të botës Gassiev

Boksieri shqiptar Nuri Seferi, më 31 tetor do të zhvillojë një prej meçeve më të vështira në karrierë. Në Sochi të Rusisë, do të ndeshet me ish-kampionin e botës, Murat Gassiev.

“Një ndeshje shumë e veshtirë edhe e planifikuar në një kohë shumë të shkurtër, per shkak edhe të situatës që po përjetojmë me Covid-19, por është një sfidë që e kam pranuar me shumë kënaqësi! Kundërshtari është Murat Gassiev, një super-boksier me famë botërore”, ka shkruar Seferi në Facebook.

Seferi 43 vjeç ka 41 fitore, prej tyre 23 me nokaut në karrierën profesioniste. Ka edhe nëntë humbje. Derisa, Gassiev shumë më i ri, 27 vjeç, ka 26 fitore dhe vetëm një humbje.