Me ASH-në kryeparlamentari shqiptar, me ASH-në Kryeministri shqiptar

ina-online
ina-online

28/01/2024

Aktivistë të Aleancës për Shqiptarët kanë shpërndarë një porosi në rrjetet sociale duke theksuar se me partinë e tyre ASh është zgjedhur kryeparlamentari shqiptar, ndërsa edhe tani me votat e tyre po zgjedhet kryeministri shqiptar.

Ja postimi i shpërndarë:

Misioni kombëtarë i Aleancës për Shqiptarët vazhdon të jetë qëllimi i këtij grupacioni politik në Maqedoninë e Veriut, ku kjo parti për qëllime kombëtare dhe shtetërore nuk ka bërë kalkulime politike për nevoja ditore por ka mbështetur proceset madje duke u dëmtuar edhe politikisht si subjekt.

Gjatë zgjedhjes së Talat Xhaferit si kryetar i parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Aleanca për Shqiptarët ka mbështetur me votat e saj zgjedhjen e Xheferit si kryeparlamentarë madje lideri saj Ziadin Sela mbrojti edhe me trupin e tij rënien e regjimit të Nikolla Gruevskit.

Tani në një moment tejet historik për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut sërish tetë deputetët e Aleancës për Shqiptarët do të votojnë Talat Xhaferin për kryeministrin e parë shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ