Më ftohët dhe më shumë borë në Kodrën e Diellit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Mëngjesi më i ftohtë sot është regjistruar në Kodër të Diellit ku janë matur temperatura deri në -8 gradë Celsius ndërsa po në të njëjtin vend mëngjesin e sotëm është regjistruar shtresa më e lartë e borës, respektivisht 69 centimetra.

Sipas informacioneve nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, në Mavrovë ka 20 centimetra borë ku mëngjesin e sotëm është regjistruar temperaturë prej -7 gradë Celsius, pasuar nga Krusheva me 14 centimetra borë dhe me temperature të matur -6 gradë.

Ftohtë këtë mëngjes është dhe në Berovë ku janë matur -4 gradë, në Kriva Pallankë, Manastir dhe Prilep -3, në Dibër -2 gradë dhe në Shkup, Shtip, Vinicë, Demir Kapi, Kumanovë, Tetovë, Ohër dhe Pretor -1 gradë. . Në Dojran janë matur zero gradë. Temperaturat e mëngjesit mbi zero janë në Strumicë dhe Gjevgjeli.

Për ditën e sotme është paralajmëruar mot me diell dhe i ftohtë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga -1 deri në 6 gradë Celsius.

TË FUNDIT
12 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
14 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
1 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
1 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
2 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

ME TE LEXUARA

22 orë
Shkup, kamerat e reja për shkeljet në komunikacion ende jo funksionale
2 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
1 ditë
E TMERRSHME! Arsimtari rrahu nxënësin në një shkollë të Bogovinës! Publikohet momenti i dhunës
8 orë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës
1 ditë
Në ditët e fundit të Qeverisë aktuale, Lloga propozon ligj për Këshillin Gjyqësor
5 orë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

LEXO MË SHUMË

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

INFO

NA NDIQ