Më ftohtë në Berovë -10, në Kodër të Diellit 36 centimetra borë, në Mavrovë 13

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Sot në mëngjes më ftohtë është në Berovë me -10 gradë dhe në Shkup dhe Manastir me -8. Në Kriva Pallankë, Strumicë janë matur -7, në Tetovë, Prilep, Shtip, Kumanovë -6, Gjevgjeli -5, në Ohër, Krushevë, Dojran dhe Kodër të Diellit -2, ndërsa në Mavrovë -1.

lartësia e shtresës së borës në Kodër të Diellit është 36 centimetra, në Mavrovë 13, ndërsa në Krushevë 7.

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, në pjesët perëndimore në male dhe në viset më të larta me reshje të kohëpaskohshme lokale të borës, ndërsa në vendet më të ulëta me reshje lokale të shiut dhe borës. Nëpër disa fushëgropa do të ketë dukuri të mjegullës së dobët të mëngjesit. Nga fundi i ditës edhe në pjesët lindore do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, përgjatë Vardarit kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura maksimale do të arrijë prej 4 deri 12 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. temperatura maksimale do të arrijë deri 6 gradë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

INFO

NA NDIQ