Më ftohtë në Berovë, më shumë borë në Mavrovë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

Më ftohtë sot në mëngjes është në Berovë me -17 gradë Celsius të matura dhe në Hanet e Mavrovës, ku janë matur -16. Në Kriva Pallankë është -14, në Manastir dhe Tetovë -13, në Strumicë dhe Krushevë -11, në Prilep, Ohër, Pretor, Shtip, Demir Kapi -10. Nëntë gradë mbi zeron janë matur në Shkup dhe Vinicë, -5 në Kumanovë, -4 në Dojran dhe -2 në Gjevgjeli.

Më shumë borë ka në Mavrovë – 39 centimetra, në Kodër të Diellit 31 dhe në Krushevë 13, kumtoi Drejtoria për Punë Hidro Meteorologjike.

TË FUNDIT
36 minuta
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
4 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

ME TE LEXUARA

22 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
1 ditë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë
10 orë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
1 ditë
Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës
5 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
20 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
1 ditë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
10 orë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
1 ditë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

LEXO MË SHUMË

IMG_0006

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

INFO

NA NDIQ