Me gjysmëvjetorin e dytë, rikthehet edhe funksionimi normal i transportit publik në Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Transporti publik në Shkup prej nesër do të funksionojë sipas intenerarit javor dimëror, ndërsa sërish do të jenë falas biletat për nxënësit e shkollave të mesme.

Siç bëjnë të ditur nga NTP, në periudhën e kaluar, gjatë pushimit të vazhduar dimëror, autobusët kanë qarkulluar me intenerar të reduktuar, praktikë e zakonshme gjatë pushimeve të nxënësve.

Itinerari i autobusëve në të gjitha linjat është në dispozicion në faqen e internetit të NTP Shkup.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ