Me mbështetjen e institucioneve EVN përfundoi me sukses projektin në Haraçinë

INA
INA

09/11/2023

Bashkëpunimi në mes EVN, Ministrisë së Ekonomisë, MPB, komunës dhe prokurorisë në lidhje me projektin për rikonstruim të rrjetit përfundoi frytshëm dhe për kohë shumë të shkurtë. Defektet janë eliminuar, furnizimi është normalizuar, si dhe është mundësuar leximi në distancë të të dhënave mbi konsumin e energjisë elektrike. Rrjeti i tensionit të ulët tanimë është plotësisht i sigurt për konsumatorët.

Investimet në rrjet dhe pagesa e rregullt janë shumë të rëndësishme si për konsumatorët ashtu edhe për operatorët.

Humbjet në rrjet janë zvogëluar nga 80% në 10%.

Në emisionin që kishte përgatitur Alsat, të cilin mund ta ndiqni në vijim u prezantuan të dhëna më të hollësishme https://www.youtube.com/watch?v=hmJjB2-pTAg

“Në shtator të vitit 2022 kemi filluar me realizimin e një projekti të veçantë në fshatin Haraçinë. Janë përpunuar mbi 850 kabinete, janë zhvendosur mbi 2800 orëmatës dhe është instaluar rrjeti i tensionit të ulët prej 50 km” tha Petre Stankov, menaxher për projekte në EVN.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

INFO

NA NDIQ