“Më mirë se sa pritej”, Xavi jep detaje për rikuperimin e Gavit

ina-online
ina-online

11/02/2024

Kriza që ka kapluar Barcelonën padyshim që është edhe për shkak të lëndimit të mesfushorit spanjoll Gavi.

Mesfushori i talentuar ka mbetur i lënduar që nga nëntori i vitit të kaluar, kur pësoi lëndim sa ishte pjesë e Përfaqësuese së Spanjës në sfidën ndaj Gjeorgjisë.

Që nga ajo kohë 19-vjeçari ka humbur 18 ndeshje në të gjitha garat për katalunasit dhe mungesa e tij është vërejtur shumë.

Tani trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka dhënë përditësime të reja rreth shërimit të yllit të mesfushës duke thënë se gjendja e tij është shumë e mirë.

“Rikuperimi i Gavi po shkon shumë më mirë se sa pritej. Ai është i lumtur dhe pozitiv”, tha Xavi për mediat sot.

Është lajmi më i mirë që tifozët e Barçës do të donin të dëgjonin për mesfushorin e gjithanshëm.
Çfarë do të thotë kjo është se Gavi mund të kthehet në aksion në fillim të sezonit të ri gushtin e ardhshëm, në vend të shtatorit siç u mendua fillimisht.

Barcelona priste që Gavi të mungonte për 10-12 muaj, por mesfushori mund të rikthehet dy ose tre muaj më herët pa asnjë rrezik. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

Anceloti

Ancelotti konfirmon se nuk do të përfshihet në negociatat e rinovimit të kontratës me yllin e Real Madridit

xavi

Xavi vazhdon të ëndërrojë titullin në La Liga: Nuk dorëzohemi lehtë

manchester united

Manchester United i gatshëm të paguajnë klauzolën prej 100 milionë eurosh për yllin e Sporting Lisbonës

barcelona

Laporta: Barcelona do të luftojë për titullin e Ligës së Kampionëve

Hernandez-1

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

INFO

NA NDIQ