Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

Picture of INA
INA

29/09/2023

Counter Strike 2 është lëshuar zyrtarisht sot dhe lojtarët mund të testojnë nëse po përdorin ose jo Steam.

Domethënë, është një azhurnim falas për “CS: GO” të mëparshëm, me një sërë përmirësimesh dhe ndryshimesh.

Valve thotë se ata po i ndajnë hartat në tre kategori, duke i bërë bombat tymi të duken më realiste dhe duke përfshirë një sistem të ri të renditjes së lojtarëve.

Gjithashtu, ka një “arritje” të re – Një Fillim i Ri, por në thelb, duket se këtë herë krijuesit vendosën për më shumë ndryshime kozmetike.

TË FUNDIT
17 orë
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë
18 orë
Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk
2 ditë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
2 ditë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?
2 ditë
Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë 'Open AI'?

ME TE LEXUARA

17 orë
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë
18 orë
Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk

LEXO MË SHUMË

Uljan Sharka

Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk

Elon Musk X twitter

Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

intelegjenca artificiale

Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

Elon-Musk-cip

Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë ‘Open AI’?

femij telefon

Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

apple

Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Elon Musk X twitter

Elon Musk kërcënon të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompanitë e tij për shkak të partneritetit me OpenAI

Apple-1

Apple përfshin ChatGPT-në në pajisjet iPhone e Mac

INFO

NA NDIQ