Më ngadalë pak me zotri Taravarin

INA
INA

19/02/2024

Prof. Dr. Vebi Xhemaili

Ai familjarisht ka peshë historike familjare shum të madhe gjatë luftës së Dytë Botërore në mbrojtje të Kombit, por edhe pas luftës në mbrojtje të arsimit shqip në Gostivar dhe më gjerë, kjo familje ishin të parët në mbrotje të popullit në Gostivar dhe më gjerë.

Taravari padiskutim, është pinjoll i një familje atdhetare. Prandaj askush nuk ka të drejt as morale as historike ta njollos këtë familje që den baba den ka kontribuar në mbrojtje të kauzës komëtare.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ben blushi

Pse e sulmoi Irani Izraelin?

arsim zekolli2

Debatet televizive zbuluan ndërlidhjen e nëntokave mes Maqedonisë shqiptare dhe Kosovës

lindja mesme iran irak izrael

Pse Irani sulmoi Izraelin – dhe pse janë armiq?

astrit gashi

Fronti Evropian duhet të zgjohet nga gjumi, betejën e ka me Hristijan Mickoskin, jo me Albin Kurtin

policia-veri

A do të jetë Kosova, Ukraina e radhës?

sunaj-raimi

Gjuha shqipe dhe obligimet tona kombëtare!

granit osmani

Nuk e di si mund kumanovarët ta mbështesin BDI-në pas gjitha të bëmave të tyre!

Ibrahim Kazimi

Romani «Eskadronët e Vdekjes»(kronikë e një kasaphane) -një sakrament historik mbi sakrificën kombëtare…

rexhail ramadani

S’kam asgjë personale me Ahmetin, por ai krijoi një regjim hibrid mbi popullaten shqiptare

INFO

NA NDIQ