Me “selam aleykum”, Karim Benzema prezantohet para 60 mijë tifozëve në Arabi Saudite

Picture of INA
INA

09/06/2023

Me Topin e Artë me vete dhe me një “selam aleykum”, Karim Benzema është prezantuar para 60 mijë tifozëve të Al-Ittihad.

Ditë më parë u zyrtarizua transferimi i Karim Benzemas te skuadra e Al-Ittihadit në elitën e futbollit të Arabisë Saudite.

Ndërsa prezantimi i sulmuesit francez është bërë të enjten mbrëma. Benzema për herën e parë u shfaq para 60 mijë tifozëve që kishin mbushur stadiumin, ndërsa me vete kishte marrë edhe trofeun e “Topit të Artë”.

https://twitter.com/ittihad_en/status/1666887234648170521?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1666887234648170521%7Ctwgr%5E7595e088f508b1c03147f811966cacb34b1ff0ae%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Freporteri.net%2Fsport%2Fme-selam-aleykum-karim-benzema-prezantohet-para-60-mije-tifozeve-ne-arabi-saudite%2F

Benzema u largua nga Real Madridi pas 14-të vjetësh.

“Kam fituar shumë gjëra në Evropë. Nënshkrova me një klub me ambicie që e donte eksperiencën time. Shpresojmë të fitojmë tituj dhe dua që ta ngremë klubin lartë. Tifozët dhe njerëzit në Arabinë Saudite janë shumë të afërt. Kam luajtur ndeshje këtu dhe më pëlqen”, tha ndër të tjera Benzema gjatë prezantimit të tij.

https://twitter.com/ittihad_en/status/1666885010039734273?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1666885010039734273%7Ctwgr%5E7595e088f508b1c03147f811966cacb34b1ff0ae%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Freporteri.net%2Fsport%2Fme-selam-aleykum-karim-benzema-prezantohet-para-60-mije-tifozeve-ne-arabi-saudite%2F

TË FUNDIT
13 minuta
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
7 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
9 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
9 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
9 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
1 ditë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
9 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
21 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
9 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
20 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
7 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
18 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

LEXO MË SHUMË

kombetarja

2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin

tifozet kuq e zi

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ