Më shumë borë në Kodër të Diellit, më ftohtë në Shkup dhe Kumanovë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Më së shumti borë sot në mëngjes ka në Kodër të Diellit, ku janë matur 25 centimetra, e më pas në Hanet e Mavrovës – pesë centimetra.

Më ftohtë ishte në Shkup-Petrovec, Tetovë, Berovë dhe Kumanovë me minus 3 gradë të matura Celsius dhe në Shtip dhe Strumicë me minus dy gradë të matura. Më ngrohtë ishte në Kodër të Diellit, ku janë matur pesë gradë Celsius.

Gjatë natës moti ishte kryesisht i kthjellët, ndërsa sot në mëngjes nëpër fushëgropa përgjatë Vardarit ka dukuri të mjegullës, më së shumti në pjesën lindore të Fushëgropës së Shkupit me dukshmëri të ulur deri 200 metra. Fryu erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor, ndërsa në rajonet veriperëndimore malore e matur deri e përforcuar nga drejtimi perëndimor.

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare lokale. Paradite nëpër disa fushëgropa do të ketë mjegull. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura maksimale do të arrijë prej 9 deri 17 gradë.

Në Shkup paradite me dukuri të mjegullës, ndërsa gjatë ditës kryesisht me diell dhe me erë të dobët jugore. Temperatura maksimale do të arrijë 11 gradë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

INFO

NA NDIQ