Me tre gishta dhe kokën e zgjatur/ Zbulimi që po trondit botën! Publikohen për herë të parë trupat e dy UFO-ve para Kongresit (Video)

INA
INA

14 Shtator, 2023

Meksikë- Një zbulim i rrallë ka tronditur, por edhe mahnitur botën.

Mbetjet e qenieve të supozuara “jo-njerëzore” janë prezantuar ditën e martë, në seancën e parë publike të Kongresit të Meksikës mbi Fenomenet Anormale të Paidentifikuara (UAP), të njohura gjithashtu si UFO.

Dy trupat e zbuluara në vitin 2017-të, në Peru, ishin 700 dhe 1800 vjeç, me vetëm tre gishta në secilën dorë dhe koka të zgjatura.

Gazetari dhe studiuesi meksikan, Jaime Maussan, është shprehur se ky është një demostrim i qartë se trupat e paraqitur ishin qënie jo-njerëzore. Studiuesit mund të vërtetonin se ADN-ja e dy mumieve nuk i përkiste qenieve njerëzore.

Seanca dëgjimore kishte si qëllim që të merrnin një vendim në lidhje me këtë fenomen në “Ligjin për Mbrojtjen e Hapësirës Ajrore”, falë të cilit Meksika do të bëhej vendi i parë në botë që do të pranonte ekzistencën e alienëve në planet, raportuan mediat lokale.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inteligjenca artificiale AI

Si inteligjenca artificiale lëshon lajme të rreme duke ndryshuar atë që shohim rreth nesh

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

facebook-meta

Meta prezanton robotët me “personalitet”

iphone-xs-photo-650x358

Shfletuesi Vivaldi vjen në iPhone dhe iPad

PS playstation

Sony me ofertë për blerësit e Play Station 5 – publikon listën e videolojërave falas

mark-zuckerberg

Meta prezanton robotët me “personalitet”

amazon-firma-587x396-1

SHBA-ja e akuzon “Amazonin” për monopol të paligjshëm

INFO

NA NDIQ