“Më vjen keq që s’mora pushkën dhe nuk qëllova serbët”

0

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, sërish përmes një deklaratë kundër serbëve ka ngjallur reagime të shumta në Beograd.

Duke folur për luftën e fundit, ajo ka dhënë se i vjen keq i ka qëlluar serbët.

“Žao mi je što nisam pucala na Srbe”, ky është titulli të cilin e ka botuar gazeta “Informer”

Kitaroviq ka thënë se, është ndjerë e penduar që nuk mori një pushkë dhe nuk ju bashkuar luftës me serbët gjata operacionit ‘Stuhia’.

Kujtojmë se presidentja kroate është bërë qendër e vëmendjes edhe nga mediet botërore për shkak të vendimeve të saj, pamjes, gjesteve dhe shumë gjërave që karakterizojnë atë si Presidente femër. (INA)