‘Më vjen për të qarë’! Çfarë ndodhi me Olta Gixharin?

Picture of INA
INA

26/10/2023

Ditën e sotme, aktorja ka marrë një vlerësim tepër të madh nga aktori i njohur, Luan Jaha, i cili është gjithashtu pjesë i kastit të filmit “Në Kuadër të Dashurisë”.

Olta Gixhari është duke përjetuar padiskutim kulmin e karrierës së saj artistike. Pas daljes nga shtëpia e BBV, Olta Gixhari nisi menjëherë xhirimet e filmit “Në Kuadër të Dashurisë”, i cili po korr një sukses të jashtëzakonshëm si brenda dhe jashtë kufijve të Shqipërisë.

Nga ana tjetër, Gixhari është pjesëtare e jurisë në një prej show-ve më të ndjekur të kërcimit, “Dancing With the Stars”, ku me opinionet dhe kritikat e saj me pak pak sens humori, ka krijuar një përlqyeshmëri të madhe tek publiku.

Ditën e sotme, aktorja ka marrë një vlerësim tepër të madh nga aktori i njohur, Luan Jaha, i cili është gjithashtu pjesë i kastit të filmit “Në Kuadër të Dashurisë”. Në një intervistë të dhënë së fundmi, Jaha ka thënë fjalët më të bukura për Gixharin:

“Kam patur ëndërr të punoj me Olta Gixharin, si unë edhe ajo dhe na ra fati që të bashkëpunojmë këtu. Eshtë një aktore e madhe, mjerisht në botën tonë të vogël. Ajo duhet të kishte patur mbi 50 filma me role kryesore në perëndim. Gjynah që ai kapacitet i tillë të mbesë në hije”.

Olta e ka postuar këtë pjesë të intervistës së aktorit të njohur në profilin e saj të Instagramit, bashkangjitur të cilit ka shkruar:

“Të dëgjosh këto fjalë nga një pedagog i madh i mjeshtërisë së Aktorit dhe nga një Aktor i shkëlqyer, më vjen të qaj. Faleminderit Luan Jaha”.

TË FUNDIT
21 orë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin
1 ditë
Luizi publikon këngën e re (video)
2 ditë
Anita tregon se çka i pëlqen në trupin e Ramushit (VIDEO)
2 ditë
Noizy zbulon të vërtetën nëse është i dashuruar me dikë
2 ditë
Kënga e re e Luizit po vjen (video)

ME TE LEXUARA

21 orë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin

LEXO MË SHUMË

shpat kasapi

“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin

Screenshot_20240720_122654

Luizi publikon këngën e re (video)

anita ramush

Anita tregon se çka i pëlqen në trupin e Ramushit (VIDEO)

noizy

Noizy zbulon të vërtetën nëse është i dashuruar me dikë

luizi luna

Kënga e re e Luizit po vjen (video)

Screenshot_20240720_122654

Luizi: Armiqtë sa vijnë e shtohen, di të thotë…

egla

Egla vjen me një monolog, fol fol se lirohesh (video)

ermonela jaho

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho feston sot ditëlindjen

IMG_4504

Ky është këngëtari shqiptar që paguhet 30 mijë euro vetëm për një natë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ