Me zorrë kanë vjedhur karburant nga rezervuaret e veturave të parkuara, arrestohen dy kumanovarë

INA
INA

12 Shtator, 2023

Dje rreth orës 21.00, në Hanet e Mavrovës, efektivët e policisë të SPB Tetovë-
Departamentit të Punëve të Brendshme Gostivar kanë privuar nga liria personat D.S.(52) dhe S.M.(55), të dy nga Kumanova.

Ata u gjetën deri sa nga dy automjete të parkuara në një parking të Ndërmarjes publike në të cilën ishin të punësuar, me zorrë prej gome kanë
nxjerrë, gjegjësishtë kanë vjedhur karburant nga rezervuaret. Gjatë privimit nga liria, tek ata u gjetën dhe u konfiskuar, 7 kazona plastike me karburant dhe dy zorrë gome.

Të dy janë mbajtë në Stacionin Policor të Gostivarit për pastrim të plotë dhe dokumentim të çështjes, pas së cilës do të përgatiten parashtresat
përkatëse.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Donika Gervalla

Gërvalla pas letrës së Radoiçiqit: Konfirmon që shteti serb është i përfshirë, të sanksionhet regjmimi Vuçiqit

john kirby xhon kirbi

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Publikohen pamje nga “kështjella” e Radojçiqit, shikoni pasurinë të Pablo Escobarit të Ballkanit! (VIDEO)

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

tome-gashi

Tomë Gashi zbulon se kush e bëri të famshëm Radojçiqin në Kosovë, ja kë përmend!

Edi Rama

​Rama shpjegon kërkesën që KFOR të marrë kontrollin në veri: Reagimet i quan dhimbshme e qesharake

kurti vucic

Kurti: Vuçiq e Radojiçiq si Millosheviqi e Arkani, dëshirojnë ta kthejnë rajonin në vitet 90-ta

Canak

Çanak: Ja pse në Banjskë dështoi skenari sipas yrnekut të viteve ‘90′

Ganimete Musliu Ganja

Ganja kërkon mobilizimin e deputetëve: Mos t’i lejojmë deputetët e Listës Serbe të futen në Kuvendin e Kosovës

INFO

NA NDIQ