Media serbe: Refuzoi Serbinë dhe vendosi të luante me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin!

Picture of ina-online
ina-online

01/11/2023

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, yjet nga Kosova, vetëm hija e tyre i tremb serbët për faktin se i kujtojnë dy disfata të rënda, të parën me 2:1 në Kaliningad të vitit 2018, dhe të dytën në Doha të katarit, me 3:2.

Xhaka e Shaqiri, dy herë e çuan Serbinë për në shtëpi nga Kampionati Botëror.

Pamfleti serb, “Kurir” shkruan me titull: “Refuzoi Serbinë dhe vendosi të luante me Xhakën dhe Shaqirin! Piksi e donte në ekip”.

“Drejtuesit e ekipit kombëtar të futbollit të Serbisë kërkuan Filip Ugriniq. Kontakti me të dhe familjen është bërë disa muaj më parë. Iu prezantua qartë se mund të debutonte për Serbinë kundër Belgjikës më 15 nëntor në një ndeshje miqësore dhe do të ishte në garë për ndeshjen kundër Bullgarisë, më vonë edhe për skuadrën për Kampionatin Evropian, nëse Shqiponjat kualifikohen për Gjermani.

Mirëpo, futbollisti i lindur në Luzern, pas disa javësh diskutime, ka kontaktuar drejtorin e kombëtares Stevan Stojanoviq dhe trajnerin Dragan Stojkoviq – Piksi dhe ka thënë se ende ka vendosur të luajë për Zvicrën.

Ai theksoi se priste të merrte ftesë nga Serbia më herët, në fillim të vitit. Kështu, në vend që të luajë me Dushan Tadiqin, Aleksandar Mitroviqin, Lazar Samarxhiqin dhe Dushan Vllahoviqin, ai do të bëjë shoqëri dhe luajë me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin, futbollistë që nuk e fshehën kurrë armiqësinë e tyre ndaj Serbisë dhe serbëve gjatë lojës për Zvicrën”, shkarravit pamfleti serb

Filip Ugriniq është lojtar i Young Boysit.

TË FUNDIT
7 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
8 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
9 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
9 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
22 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

9 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
8 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
7 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
1 ditë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
1 ditë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
1 ditë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ