Mediat, Amir Rahmani nuk lëviz nga Napoli

Picture of INA
INA

06/04/2024

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani duket se nuk do të largohet nga Napoli në fund të këtij sezoni. Edhe pse mediat në Itali kanë filluar të raportojnë në lidhje me një largim të mundshëm të kapitenit kosovar nga “Diego Armando Maradona” në fund të këtij sezoni.

Megjithatë, sipas “Sky Sport” në Itali, Amir Rrahmani, Kvaratshkelia, Mazoki, Anguisa, Olivera dhe Mario Rui pritet të qëndrojnë në Napoli edhe në sezonin e ardhshëm. 30-vjeçari ka kontratë me kampionin aktual të Serie A deri në vitin 2027.

Vlera e lojtarit kosovar është 20 milionë euro, kurse gjatë këtij sezoni në Serie A, ai ka zhvilluar 24 ndeshje dhe ka shënuar dy gola./Indeksonline/

TË FUNDIT
14 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
14 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
14 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
14 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
15 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

15 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
14 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
14 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
14 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
14 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ