Mediat angleze zbulojnë të ardhmen e Armando Brojës te Çellsi

ina-online
ina-online

17/12/2023

“E ardhmja e Armando Brojës është ende në dyshim”, shkruan prestigjiozja “The Sun” për sulmuesin shqiptar. 22-vjeçari ende nuk dihet nëse do të jetë pjesë e Çellsit deri në fund të sezonit apo do të largohet në janar.

Për këtë gjë, prestigjiozja britanike ka shkruar se ai do të largohet vetëm në rast se “Blutë” do të arrijnë të transferojnë një sulmues në merkaton e dimrit. Emrat që përfliten në kampin e londinezëve janë tre: Viktor Osimhen, Ivan Tonej dhe Santiago Himenez.

Nëse një nga këta do të arrijë të transferohet në “Stamford Brixh”, atëherë Broja me shumë mundësi do të largohet, si i huazuar ose do të shitet menjëherë, duke parë dhe që shqiptari ka nevojë për më shumë minuta në dispozicion.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristian shpendi

Shqiptari që po e çon peshë Italinë

zidane-1-600x360

Zidane, i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian

champions-logo

Champions League/ Mbrëmjen e sotme përballja e madhe mes Inter dhe Atletico Madrid

de jong

PSG me ofertë zyrtare për De Jong, por po konsiderohet e ulët për Barcelonën

hazardd-1

Messi apo Ronaldo? Eden Hazard “përcakton” më të mirin e historisë së futbollit

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO/ Dyshja shqiptare shkëlqen te Beshiktashi, mundin Konjasporin e Cikaleshit dhe Et’hemi

jasir asani

Asani do të vazhdojë në Korenë e Jugut, nuk gjeti angazhim në Evropë

brehme breme

Futbolli gjerman në zi! Pas Beckenbauer, ndërron jetë edhe legjenda Andreas Brehme

mbape real

Firmosi për 5 vite me Realin dhe njoftoi largimin nga PSG-ja, Mbappe bëhet madrilen

INFO

NA NDIQ