Mediat kroate: Në përplasjen me tifozët anglezë i përfshirë edhe djali i Vuçiç, mbrohej nga “Kobra-t” (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

16/06/2024

Mediat kroate kanë hedhur dyshime se në përplasjen e dhunshme të ndodhur pasditen e së dielës në Gelsenkirchen, mes tifozëve anglezë dhe serbë, ishte i përfshirë edhe djali i Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

Para ndeshjes Angli-Serbi në Gelsenkirchen pati një përleshje në rrugët e këtij qyteti gjerman.

Në mediat sociale janë publikuar video, ku dyshohet se Danilo Vuçiç, djali i Aleksandar Vuçiq, përpiqet të nxitojë në një konflikt ende të pasqaruar, por është i rrethuar nga burra që nuk e lejojnë.

Dyshohet se ata janë pjesëtarë të Kobra, forcave speciale të ngarkuara me mbrojtjen e tij, raportojnë mediat kroate.

TË FUNDIT
31 sekonda
Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut
1 orë
Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani
5 orë
Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi
5 orë
Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s'ka më fasule, ramstek ma lirë se falë
5 orë
VLEN: Kallëzimet penale kundër Drin dhe Besian Ahmeti, nuk ka më të paprekshëm

ME TE LEXUARA

1 ditë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete
16 orë
Aktivistja serbe Biserko: Serbia po përdor rastin e Hajrizit për t'i rritur tensionet me Kosovën
1 ditë
VLEN për kallëzimin penal të nipit të Ali Ahmetit
6 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
1 ditë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
5 orë
E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes

LEXO MË SHUMË

IMG_4698

Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut

IMG_0044

Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani

kroaci-kufi

Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi

Foto: Ilustrim

Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s’ka më fasule, ramstek ma lirë se falë

drin dhe besian ahmeti

VLEN: Kallëzimet penale kundër Drin dhe Besian Ahmeti, nuk ka më të paprekshëm

aeroport

E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes

vlora-bregdeti-shqiptar

Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

faton hajrizi

Aktivistja serbe Biserko: Serbia po përdor rastin e Hajrizit për t’i rritur tensionet me Kosovën

kazino lotari

I merret licenca një kompanie të lojrave të fatit, Lotaria Shtetërore ka vepruar paligjshëm

INFO

NA NDIQ