Mediat malazeze: Sulmi nuk ishte planifikuar për Abazoviqin

ina-online
ina-online

21 Gusht, 2023

Mediet malazeze raportojnë se kryeministri i vendit, Dritan Abazoviq (Abazoviq), është evakuuar mbrëmjen e djeshme nga një diskotekë në Budva, pasi u bë dëshmitar i një konflikti mes personave të tjerë.

Portali “CdM” citoi jozyrtarisht policinë vendase se vetë kryeministri nuk ishte viktimë e sulmit.

“Kishte shtyrje mes disa personave dhe Abazoviqi ishte duke ecur drejt daljes në atë moment,” tha policia jozurtarlisht për “CdM”.

Media serbe “Kurir”, me një lajm ekskluziv, raportoi më herët se një person tentoi ta godasë dhe e shau kryeministrin në mesin e turmës teksa ndiqej performanca e artistit Dino Merlin në “Top Hill”. Sipas dëshmitarëve, kreu i qeverisë malazeze, Abazoviq, u evakuua nga policia dhe rojat personale të sigurisë, ndërsa disa persona u shoqëruan në lidhje me ngjarjen.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Dritan Abazovic

Rrëfimi i Abazoviç: Jam nën kallash prej 3 vitesh. Kam krijuar shumë armiq në Mal të Zi

ndotja pollog

“E gjithë Europa po thith ajër toksik”, harta e vendeve më të ndotura, kryesojnë vendet e Ballkanit

vucic-1

E përsëriti në Nju Jork, Vuçiq: Nuk e njohim Kosovën e pavarur

punetor ndertimi

Sa shtetas të Maqedonisë dhe të Kosovës punojnë në Kroaci?

vila keglevich

Shitet vila më e shtrenjt në Ballkan, çmimi 7.5 milionë euro dhe ja ku ndodhet?

Maria GABRIEL

Gabriel: Përveç ndryshimeve kushtetuese, Shkupi duhet ta përmbushë edhe kompromisin e vitit 2022

Robert Dumitru

Rumuni që flet shqip prej 17 vjetësh: Dua të kem pasaportë shqiptare

armina nuraj

Çfarë keni bërë për kombin shqiptar në Sanxhak?

Shaip Kamberi Albin Kurti

Kurti takon Kamberin – iniciativat e shqiptarëve në Luginë po pengohen nga kreu i Parlamentit të Serbisë

INFO

NA NDIQ