Mediat serbe: “Më e dhimbshme se u nokautuam sërish nga Shaqiri dhe Xhaka”

Zvicra ka arritur me sukses që ta eleminojë Serbinë për ta eleminuar nga Kupa e Botës.

Shaqiri dhe Xhaka ishin protagonistët kryesorë në fushë.

Mediat serbe vazhdimisht po shkruajnë pas ndeshjes dhe tani po kërkojnë shkarkimin e trajnerit, por që edhe e ‘vajtuan’ eliminimin nga Xhaka dhe Shaqiri.“Ajo që është ndoshta më e dhimbshme, ne u nokautuam sërish nga Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Politika mënjanë, por këta djem treguan se si të luanin lojëra nën presion të madh. Trajneri ynë gaboi në disa raste, koha që ndoshta të mendojmë për një tjetër”, shkruan ‘B92’.