Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

29/05/2024

Një pjesë e mediave serbe vazhdojnë propagandën për trevat shqiptare, duke promovuar turizmin shqiptar dhe vizitat e organizuara të turistëve në Shkodër, Durrës dhe më tej.

Janë tituj provokativ të disa portaleve serbe që shtrembërojnë historinë shqiptare duke shkruar “Shkodra kështjellë e Serbisë”, “Flamuri serb valon mes Shqipërisë”, etj.  Lidhur me këtë një shkrim më gjërësisht ka pasqyruar gazeta shqipe në Zvicër Le Canton27.ch. 

Çka fishihet pas marktingut ne mediat serbe për Shkodrën dhe ftesat për ta vizituar Shqipërinë: Për ta pushtuar nga brenda keshtjellën apo droga me lire ne plazhet shqiptare?

LEXO shkrimin në këtë link: Le Canton27.ch

TË FUNDIT
15 orë
Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar
1 ditë
Lorik Cana në përkrahje të Shqipërisë, pjesëmarrës në ndeshjen me Italinë
1 ditë
“I poshtër, edhe në det futet me shall” - Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën
1 ditë
Sali Berisha kryetari zyrtar i PD
2 ditë
Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel

ME TE LEXUARA

15 orë
Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar

LEXO MË SHUMË

IMG_2914

Arrestohet në Dubai shqiptari i shumëkërkuar

Lorik Cana

Lorik Cana në përkrahje të Shqipërisë, pjesëmarrës në ndeshjen me Italinë

edi-rama

“I poshtër, edhe në det futet me shall” – Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën

sali berisha

Sali Berisha kryetari zyrtar i PD

basha berisha

Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel

Spartak Ngjela

Ja nga kush po drejtohet konflikti Rama-Kurti

ksamil sarande

Media italiane: Pushimet në Shqipëri në listat e dëshirave të turistëve edhe këtë vit

green coast green kost

Futbollistët e Dortmund pushojnë në “Green Coast”/ E zbulon biznesmeni shqiptar

digitalb

“DigitAlb” zhytet në borxhe, zbulohet shifra

INFO

NA NDIQ