Mediat zbulojnë pagën vjetore të trajneri të ri të Barcelonës

Picture of INA
INA

24/05/2024

Hansi Flik pritet të emërohet përfundimisht si trajner i ri i Barcelonës, duke pasuar Çavi Hernandezin, i cili do të largohet brenda disa ditësh. Sipas gazetarit Roxher Torello nga “Mundo Deportivo”, marrëveshja e Barcelonës me Hansi Flik do të zgjasë vetëm për një sezon.

Marrëveshja do të vijë gjithashtu me një opsion për një vit tjetër, por do të varet nga Barça që ta zgjasë ose ta lërë atë në fund të sezonit të ardhshëm. Paga e Hansi Flikut gjithashtu do të jetë në përputhje me pagën prej 5 milionë euro në vit që Çavi merr aktualisht në “Kamp Nou”. Burimi thotë se Flik arriti një marrëveshje totale me Barçën tre javë më parë. Ajo që ka mbetur është që blaugranët të shkarkojnë Çavin dhe të zyrtarizojnë Flik-un.

Çavi nuk është ende i informuar për planin e Barçës për ta shkarkuar dhe lexon lajmet në media. Por, burimet thonë se një takim me hierarkinë e klubit është planifikuar për të hënën kur do të zbulohet qëndrimi i klubit.

Ndërkohë, Çavi thuhet se është kontaktuar nga një klub në Korenë e Jugut, por ai me respekt e ka refuzuar ofertën.

TË FUNDIT
2 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
4 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
4 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
5 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
5 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Granit Xhaka: Kur kemi nevojë për të, Shaqiri është këtu!
5 orë
UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun
1 ditë
Lajm i mirë për Ramadanin, vjen oferta e gjigantit italian
5 orë
Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij
1 ditë
“Hysaj dështon sërish, masakrohet në rrjet”, ish-futbollisti Sokol Kushta: Këto janë gabimet e radhës
5 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ