Mediumi i njohur zviceran nga sot edhe në shqip

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25 Janar, 2022

Gazeta zvicerane “20 Minutes” prej sot do të ofrohet edhe në gjuhën shqipe. Kjo u bë e ditur nga mediumi, duke thënë se do të jetë në versionin ‘online’ dhe atë fizik të gazetës.

“Frëngjishtja nuk është gjuha jote amtare dhe e ke më të lehtë të lexosh lajmet në shqip? Dëshiron të dish në çdo kohë se çfarë ndodh në Zvicër, të krijosh mendimin tënd dhe të marrësh pjesë në diskutime për tema aktuale? Atëherë mund t’i lexosh të gjithë artikujt në gjuhën tënde të preferuar”, thuhet në njoftimin e mediumit.

“20 Minutes” shkroi se mediumi do të ofrohet tutje edhe në gjuhë të tjera.

Të dhënat thonë se mbi 250 mijë shqiptarë jetojnë në tërë Zvicrën.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gomone-emigrant-azil-britani-angli

Qeveria britanike nis fushatën reklamuese për të penguar emigrantët shqiptarë të shkojnë në Britani

joe haliti nazar mehmeti texas teksas

SHBA/Texas: Dhoma e Përfaqësuesve Rezolutë, për shqiptarin Joe Haliti për kontributin e tij në komunitet

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

omer xhemaili abi muhtari muhamed shemoski

Edhe një sukses i madh i shkencëtarëve tanë që veprojnë jashtë vendit

frank shkreli

Gazetari shqiptaro-ametikan Frank Shkreli nderohet në Malësi të Madhe

gjermania-780x470

Student në Gjermani? Ja çfarë duhet të dini

kusherirat libri rob beqir

Tri kushurirat e Enverit : “Për Enverin kishim një urrejtje të jashtëzakonshme”

euro

Gjermania publikon listën e pagave bruto për 50 profesione

jetmira beka vrasja gjermani

Vrasja tragjike e shqiptares në Gjermani, Luljeta Aliu ‘shpërthen’ keq: Për secilën vrasje të grave e përmendin këtë gjë!

INFO

NA NDIQ