Mediumi zviceran habit: Sa të varur jemi nga Xherdan Shaqiri

Picture of ina-online
ina-online

05/06/2024

Asnjë lojtar i kombëtares zvicerane nuk ka dhënë më shumë se Xherdan Shaqiri.

Ka shenja të rëndësishme ndaj Estonisë se ai do të jetë gati edhe për kombëtaren në Gjermani, shkruan mediumi zviceran “Blick”.

“Një lojtar që ka karrierë ndërkombëtare 14-vjeçare e me 122 paraqitje, me një lojtar vendimtar në ofensivën e kombëtares, por që një vështrim në statistikat ka zbuluar: Në ndeshjen miqësore kundër Estonisë, Shaqiri dyfishoi gjasat e tij nga 1 në 2.

Shaqiri vështirë se do ta kujtojë përgjithmonë golin e tij të 31-të ndërkombëtar, në të kaluarën ka pasur më të rëndësishëm dhe spektakolar.

Ndeshjet miqësore në mars kundër Danimarkës (0:0) dhe Irlandës (1:0) zbuluan edhe një herë se sa të varur jemi nga Shaqiri në disiplinën e “shënimit të golave”.

Qoftë si përgatitës i rasteve apo golashënues, ai ishte ky i fundit me një goditje dënimi kundër irlandezëve. Ishte një moment brilant, ashtu siç do të duhej në ndeshjet në grupe të Kampionatit Evropian kundër hungarezëve dhe skocezëve”, – shkruan mes të tjera media zvicerane.

TË FUNDIT
5 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
8 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
8 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
8 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
8 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

8 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
8 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
8 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
1 ditë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
5 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
1 ditë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ